SBV Kestel Kız Kur’an Kursu

Kestel ilçe merkezinde vakfımıza ait beş binada, eğitim ve öğretim işleri Kestel Müftülüğünce yürütülen Hasan Hüsnü Kestelli Kız Kuran Kursu'nda 250 yatılı, 100 gündüzlü olmak üzere toplam 350 öğrenciye hizmet verilmektedir.

Her türlü ihtiyaç ve giderleri vakfımız tarafından karşılanmakta olan kursta, hem bölgemizden hemde başta Balkan Ülkeleri olan Kosova, Arnavutluk Makedonya,Bosna hersek,Karadağ,Bulgaristan ve diğer akraba topluluklar olmak üzere yurt dışından Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile getirilen kız öğrenciler eğitim görmektedir. 2004 yılı yaz tatilinde bu sayı 90 ı bulmuştur. Kursumuzun bu özelliği, güzel kardeşlik sahneleri oluşturmakta, örnek kaynaşma numuneleri sergilemektedir. Türk ve İslam kültürü öğrenmeleri, geldikleri bölgelerde din adamı ihtiyacını karşılamaları ve ülkemizi tanımaları ve tanıtmaları gibi hedeflerle seçilerek getirilen bu misafir öğrencilerin yol ve barınma masrafları da vakıfımız tarafından karşılanmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kursları’nda uygulanan programları ve müfredatı çerçevesinde; Hafızlık eğitimi, Kur’an-ı Kerimi yüzünden okuma ve ezberleme, Dini bilgiler ve çeşitli dualar ezberleme ve ayrıca çeşitli yetenek ve beceri dersleri ile bilgili, becerikli ve kendine güveni olan hanım kızlarımıza, sevgi ve hoşgörü ortamında eğitim verilmektedir.

İLETİŞİM : Vani mehmet mah.şoförler odası sk.no:7 KESTEL/BURSA Tel:0224 372 79 44 pbx faks:0224 372 34 87